Pravidla

Tak jako každá hra, i tato se řídí pravidly. Jednoduše by se to dalo říct několika slovy: „Nelži, nekraď, nepodváděj a budeme v pohodě“.

Ovšem jak si to vyložit? Ve hře jsou například krádeže na denním pořádku, jde přece o skill, který se využívá k vlastnímu obohacení od nepozorných hráčů a NPC. Vysvětlení nejen tohoto dilematu je následující:

Žádám všechny hráče, aby si tato pravidla řádně přečetli.

 1. Admin má vždy pravdu.
 2. Admin má jasně označenou postavu nickem „Admin“ bez uvozovek. Jakýkoliv pokus o vydávání se za admina bude tvrdě trestán – BAN na všechny postavy + výmaz všech bází / stanů.
 3. Využívání chyb ve hře k vlastnímu obohacování, ať už jde o expy, nebo o itemy včetně peněz, je zakázáno.
 4. Jsou zakázány jakékoliv neschválené úpravy hry. Taktéž je zakázáno využívat jakékoliv prostředky pro zprůhlednění zdí, zvýraznění ležících předmětů a podobné úpravy hry, které dávají hráči jasnou výhodu nad ostatními hráči.
 5. Pokud se chcete kamarádovi pochlubit svým vozovým parkem, nebo množstvím výzbroje a přivedete si jej na bázi vědomě, pak si za takovou návštěvu ručíte sami. Pokud vám v takovém případě něco zmizí, není možné žádat náhradu, ani potrestání dotyčného hráče.
 6. Je zakázáno hru dekompilovat, či upravovat. Též je zakázáno hru dále šířit v jiné podobě, než ve které jste ji stáhli z tohoto webu. Dále je zakázáno používat klienta hry staženého z jiného zdroje kvůli nekompatibilitě. Tento klient a jeho instalace jsou určeny výhradně pro tento server, kvůli úpravám provedeným přímo v klientu, takže jiný klient nemusí (a s největší pravděpodobností nebude) fungovat korektně.
 7. Je zakázáno přistupovat do veřejně přístupných lokací, jako jsou dungeony, nechráněná města a náhodná setkání na mapě světa s více vlastními postavami najednou. Vyjímku tvoří pouze takzvaný „Taxi“, kdy tato postava se neúčastní žádného boje, nenosí zbroj a není ozbrojená. Taková postava NESMÍ mít žádnou zbraň ani v ruce, ani v inventáři! V chráněných městech však můžete mít postav více.
 8. Je přísně zakázáno pokládat na zem na jeden hex příliš velké množství předmětů. Ve stanech máte workbench, všude kolem je spousta materiálů, takže si vyrobte skříňky a dávejte věci tam. Vyjímku tvoří pouze zbraně roztříděné podle typu, avšak s množstvím nižším, než 100 kusů na jednom hexu.
 9. Hráči jsou povinni si tato pravidla přečíst a řídit se jimi. Za porušení pravidel hrozí trest dle závažnosti, od napomenutí, přes uvěznění postavy ve vězení, po smazání všech postav hráče a úplný zákaz vstupu do hry.
 10. Je přísně zakázáno spamovat lokální chat ve městech výkřiky (rudý text). Více, než tři texty (výkřiky) po sobě od jednoho hráče mají za následek vykopnutí ze hry. Další porušování tohoto pravidla bude mít za následek ban na dobu od jedné hodiny dle závažnosti až do permanentního zákazu vstupu do hry.
 11. Vyhrazuji si právo pravidla bez upozornění změnit.

 

Hraním na serveru potvrzujete, že jste si pravidla přečetli a souhlasíte s nimi. Pokud s pravidly nesouhlasíte byť v jediném bodě, slušně vás požádám o jeho opuštění.