Pravidla

Tak jako každá hra, i tato se řídí pravidly. Jednoduše by se to dalo říct několika slovy: „Nelži, nekraď, nepodváděj a budeme v pohodě“.

Ovšem jak si to vyložit? Ve hře jsou například krádeže na denním pořádku, jde přece o skill, který se využívá k vlastnímu obohacení od nepozorných hráčů a NPC. Vysvětlení nejen tohoto dilematu je následující:

Žádám všechny hráče, aby si tato pravidla řádně přečetli.

 1. Admin má vždy pravdu. I když Admin nemá pravdu, platí, že pravdu má.
 2. Admin má jasně označenou postavu nickem „Admin“ bez uvozovek. Jakýkoliv pokus o vydávání se za admina bude tvrdě trestán – BAN na všechny postavy + výmaz všech bází / stanů.
 3. Využívání chyb ve hře k vlastnímu obohacování, ať už jde o expy, nebo o itemy včetně peněz, je zakázáno.
 4. Jsou zakázány jakékoliv neschválené úpravy hry. Taktéž je zakázáno využívat jakékoliv prostředky pro zprůhlednění zdí a podobné úpravy hry, které dávají hráči jasnou výhodu nad ostatními hráči.
 5. Je zakázáno vykrádat cizí stany / domky / báze. Pokud hráč přistihne jiného hráče v bázi, kde nemá co dělat, je povinen tuto skutečnost nahlásit společně s důkazy (screen nebo video). Prosím nenahlašujte návštěvy v bázích. Pokud se chcete kamarádovi pochlubit svým vozovým parkem, nebo množstvím výzbroje a přivedete si jej na bázi vědomě, pak si za takovou návštěvu ručíte sami. Pokud vám v takovém případě něco zmizí, není možné žádat náhradu.
 6. Je zakázáno hru dekompilovat, či upravovat. Též je zakázáno hru dále šířit v jiné podobě, než ve které jste ji stáhli z na tomto webu uvedených zdrojů.
 7. Je neetické zabíjet nováčky, takže jakýkoliv pokus o zabíjení nováčků, typicky hráčů do desátého levelu, kteří ještě nemají ani vlastní stan, se považuje za prohřešek proti pravidlům. Tři takovéto prohřešky mají za následek týdenní ban. Server je PvP, což znamená, že zkušení Raideři se mohou mezi sebou mlátit hlava nehlava. Existují lokace, kde tak můžete činit bez toho, abyste kazili hru ostatním.
 8. Je zakázáno přistupovat do veřejně přístupných lokací, jako jsou dungeony, nechráněná města a náhodná setkání na mapě světa s více vlastními postavami najednou. Vyjímku tvoří pouze takzvaný „Taxi“, kdy tato postava se neúčastní žádného boje, nenosí zbroj a není ozbrojená. Taková postava NESMÍ mít žádnou zbraň ani v ruce, ani v inventáři! V chráněných městech však můžete mít postav více.
 9. Je přísně zakázáno pokládat na zem na jeden hex příliš velké množství předmětů. Ve stanech máte workbench, všude kolem je spousta materiálů, takže si vyrobte skříňky a dávejte věci tam. Vyjímku tvoří pouze zbraně roztříděné podle typu, avšak s množstvím nižším, než 100 kusů na jednom hexu.
 10. Hráči jsou povinni si tato pravidla přečíst a řídit se jimi. Za porušení pravidel hrozí trest dle závažnosti, od napomenutí, přes uvěznění postavy ve vězení, po smazání všech postav hráče a úplný zákaz vstupu do hry.
 11. Vyhrazuji si právo pravidla bez upozornění změnit.

 

Hraním na serveru potvrzujete, že jste si pravidla přečetli a souhlasíte s nimi. Pokud s pravidly nesouhlasíte byť v jediném bodě, slušně vás požádám o jeho opuštění.
Hraním na serveru též souhlasíte s uchováváním vašich údajů, jako je herní nick a IP adresa, ze které do hry přistupujete, případně registrovaná mailová adresa pro potřeby webu a herního serveru. Pokud již nadále nechcete tyto údaje poskytovat, stačí se ze hry odregistrovat tím, že vymažete veškeré své postavy a informovat mne o tom, že nechcete dostávat žádné novinky o hře, případně mne slušně požádat o výmaz účtu na stránkách. Upozorňuji, že zabanovaným hráčům nebude vyhověno v žádostech o smazání jakýchkoliv osobních údajů.