O hře

Pokud jste hledali nějakou možnost, jak se odreagovat a máte rádi první dva díly oblíbené počítačové hry Fallout, hra FOnline: Reloaded je pro vás jako dělaná. Pokud máte rádi opravdu hardcore hry a nebojíte se smrti, zde si užijete až dost.

O čem hra vlastně je:

Jedná se o svět zasazený do univerza Falloutu, kde jsou spojeny mapy obou původních dílů do jedné a přizpůsobeny pro hru mnoha hráčů najednou (MMORPG) a do doby tři roky před příchodem Vyvoleného z Arroya. Jakožto osamělý přeživší ze soukromého krytu kdesi v poušti se snažíte přežít v pustině a bojovat s ostatními přeživšími o místo na radioaktivitou zmítaném západním pobřeží Spojených států. Bylo přidáno mnoho nových věcí, jako nová přibližovadla, stany, báze, různá zajímavá náhodná setkání, dekorace, možnost si změnit za zátky vzhled a další. Ve hře můžete mít několik profesí, díky kterým můžete vyrábět například lepší brnění, či účinnější zbraně a nově jsou přidány i implantáty, které mohou trvale zlepšit vaši postavu. Ve hře lze též bojovat za některou z přednastavených NPC frakcí, nebo vytvořit některou z populárních hráčských frakcí a bojovat po boku svých přátel. Maximální level, při kterém si lze vzít poslední perk, je 24. Body života se vám po tomto levelu též nenavyšují, i když level dále stoupá. Hra je tedy díky tomu o dost těžší. Některé věci je velmi obtížné, nebo dokonce nemožné sehnat, o jiné je potřeba bojovat s velmi tuhými nepřáteli.

Předem upozorňuji, že hra je zatím převážně v Angličtině, i když už byla přidána spousta překladů. Nicméně do kompletního přeložení ještě zbývá spousta času, protože textů ve hře je opravdu velké množství. S hotovými překlady se můžete setkat ve hře každý den, protože jejich přidávání probíhá okamžitě po přeložení. Přeložené texty se pak projeví při každém restartu serveru hry, což je momentálně přibližně 3x týdně. Výpadky přitom obvykle netrvají déle, než jednu minutu.

Některé perky byly odebrány, jiné upraveny. Nepřátelé jsou tužší, vaše odolnosti naopak o něco nižší. Může se lehce stát, že z předem vyhraného souboje budete muset utéct, jinak skončíte na zemi. I přes propracovanost lze ve hře narazit na nějaké ty chyby. Při zjištění chyby se obraťte na fórum, chybu popište pokud možno do detailů (kde se vám stala, kdy a za jakých okolností) a nezapomeňte přidat nějaký ten důkazní materiál v podobě screenů, nebo videa. Určitě se tím někdo bude zabývat.

Hra je hlavně ze začátku poměrně těžká a pravděpodobně budete umírat velmi často. Nepropadejte ale panice! Jednoduchého průvodce po hře a návody na různé činnosti naleznete v návodech na fóru, ve hře pak můžete svými dotazy bombardovat mé postavy Admin, nebo Powerack, pokud mne najdete. Nezapomeňte si obstarat rádio, poslouchám obvykle na frekvenci 0.