Dnes bych rád upozornil na jedno nepříliš populární téma. Vím, že je zde spousta lidí, co si ráda prostě jen zahraje, uloupené, nalezené, či jinak získané itemy nahází po příchodu do báze či stanu na jeden hex a jde vesele farmit a expit dál. Pokud hrajete sami a nemáte až zas tolik věcí, nejde o nic závažného. Pár tisíc nábojů a desítek zbraní není problém. Ale pokud jste v bázích a hrajete ve více lidech, je lepší to udělat přibližně podobně, jak to mají na jedné základně – tedy jako je to na obrázku:

Nejen že se pak snáze vyznáte v tom, kde co máte, ale ulevíte tak serveru. Každý item se počítá a čím více itemů je na zemi, tím více zatěžujete jak serverovou, tak i klientskou aplikaci. Problém nastává cca u 200.000 itemů v jednom stanu / bázi, pokud je máte na zemi. Jakmile vkročíte do lokace, kde je nadměrné množství předmětu na zemi, může se stát, že se vám jednoduše kousne hra a nepůjde se s postavou ani pohnout – to se týká pouze klienta, na serverové aplikaci se projeví jen mírně zvýšená zátěž. Doporučuji tedy si z běžně dostupných materiálů, jako je dřevo či kov, vyrobit nějaké úložné prostory a roztřídit si zbraně, munici, drogy a ostatní bordel tam. 🙂 Předejdete tím úplnému zalagování celé používané lokace a ztrátě všech itemů zde uložených. Proč to vlastně zdůrazňuji? Jednoduše proto, aby se předešlo jakýmkoliv nedorozuměním. Pokud si totiž zaprasíte stan či bázi statisíci předmětů, ponesete od této chvíle následky sami. Tím nemám na mysli ban, nebo kick, ale prostě se v takto přeplněné lokaci nejspíš ani nepohnete, nebo budete mít minimálně potíže s pohybem.

Ještě jedna novinka ze zákulisí: Ačkoliv to ví málokdo, v následujících týdnech (původně to mělo být v rozsahu několika dní) pravděpodobně přejdeme na vyšší verzi serverové i klientské aplikace. Instalátor upravené klientské aplikace společně s novým launcherem bude před oficiálním spuštěním umístěn zde na webu v sekci Ke stažení. Jak to bude s uloženými pozicemi ještě není jasné, každopádně pokud by nebylo možné převést save z této verze, bude wipe pouze daň za lepší zážitek. Upgrade je nutný zejména proto, aby bylo možné konečně vkládat dialogy s diakritikou. Též chat ve hře už by poté měl umět česky.

Uvidíme se ve hře!

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube