Mnou nyní nenáviděné, avšak nutné fórum phpBB bylo konečně a definitivně nainstalováno. Vím, že s tím byly trable a že jste byli omezení v přispívání. Je mi jasné, že teď nejspíš nechcete nic slyšet ohledně nové registrace na fórum, nicméně je to nutné, protože import uživatelů z předchozího fóra není prakticky možný. Mohl bych sice uživatele zaregistrovat manuálně a počkat, až si sami potvrdí registraci a změní heslo, ale takto je to bezpečnější už jen proto, že neuvidím ty blbiny, co si lidi dneska dávají místo bezpečných hesel.

Doporučení ohledně hesel na fóru:

  • Je nutné použít alespoň jedno velké písmeno, ostatní mohou zůstat malá.
  • Doporučuje se použít alespoň jednu číslici, nebo speciální znak (např pomlčka, lomítko, …)
  • Délka hesla by měla být alespoň osm znaků.
  • Vámi zvolené heslo by mělo být unikátní a neměli byste jej používat pro přístup k jiným službám.

Čím silnější máte heslo, tím je váš účet bezpečnější. Pokud zvolíte heslo, jako například „-4dM+A8j9B“, můžete se spolehnout, že na něj nikdo jen tak nepřijde. Naopak zvolíte li heslo typu „Ahoj1234“, existuje velká šance, že při případném brute-force útoku bude takové heslo prolomeno jako první i přes to, že obsahuje většinu doporučených znaků a má minimální doporučenou délku.

Heslo k databázi fóra bylo vybráno s ohledem na bezpečnost fóra, má přes deset znaků, z toho určitě nějaké ty speciální, nějaká ta čísla a kombinaci velkých a malých písmen. Přeji mnoho štěstí při pokusu o prolomení 🙂

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube