Jako první server jsme začali s lokalizací do češtiny. Ano, sice bez diakritiky, ale engine hry nám nedovoluje její použití. Je vcelku pravděpodobné, že někdy v budoucnu přejdeme na jiný engine, který již tímto omezením trpět nebude, ovšem do té doby jsme odkázáni na tento stabilní build. Server se od svého prvního spuštění v prosinci roku 2018 přehoupl přes několik stádií od úplného vylidnění přes stagnaci až na pokraj vypnutí, kdy jsem si nebyl jist, jestli má ještě cenu jej vůbec nechávat spuštěný. Ukázalo se, že ano, protože od WIPE, který proběhl nedávno, se počet hráčů opět ustálil a já doufám, že to bude už jen lepší. Každopádně jsem si prošel několik podobných projektů, Některé jsou dobré v tom, jiné v onom, ale žádný není česky. S hráčem „John Wick„, který má jen tak mimochodem na svědomí několik přeložených měst, tedy usilovně pracujeme na překladech a na různých vylepšeních hry.

Zde je několik důvodů, proč hrát na tomto serveru:

  • Rychlost – Díky použití silného stroje coby serveru a stabilního připojení k internetu s nízkou latencí je odezva velice rychlá. Určitě znáte zahraniční servery, kde ještě než se vůbec dostanete do lokace zjistíte, že jste po smrti. To se zde nestává ani hráčům, kteří mají opravdu špatné připojení. Záleží ovšem také na čem hru hrajete.
  • Stabilita – Server je nastaven pro sto hráčů hrajících naráz. Náš prozatímní rekord současně hrajících hráčů je 32 a ani tehdy nebylo poznat, že by serveru docházeli prostředky.
  • Klid a pohoda – Na tomto serveru je klid, žádní cizinci a trollové či PK, kteří by na vás čekali na každém rohu. Máte možnost si tak plnit questíky bez zbytečného vyrušování někým dalším. Maximálně se k vám může Admin portnout a zkontrolovat vaši aktivitu, případně vás jen pozdraví, prohodíte pár slov a jde si zase po svém.
  • Překladatelé – Nyní jsme na překlad dva, máme novější a rychlejší postupy překladu a verbujeme další členy do týmu, abychom mohli poskytnout co možná nejlepší zážitek ze hry.
  • Nic zde není zadarmo – Na některých serverech vám po pěti minutách hraní někdo dá zbraň a brnění vyššího stupně, než který umíte sami najít, či vyrobit. Opravdu chcete hrát někde, kde máte něco, o co jste se sami nepřičinili? Nám to přijde nudné a na takovém serveru bychom hrát rozhodně nechtěli – kazí to hru. Nejlepším a nejzábavnějším způsobem, jak získat lepší výbavu je přeci svépomocí.
  • Jsme přátelští k týmům – Chcete mít vlastní frakci, ve které budete s přáteli? Není nic jednoduššího, než si o nový název frakce říct, nebo si vybrat z již existujících, pozvat své přátele a hrát ve frakci s nimi.
  • Máme vlastní TSko – Většině hráčům není známo, že na stejné adrese, tedy 37.143.114.18, na které běží FOnline je též TeamSpeak (na běžném portu 9987), kde si můžete s přáteli pokecat místo datlování na klávesnici. Je to rychlejší a mnohem pohodlnější. Navíc pracujeme na dalších možnostech hlasové komunikace.
  • Od 20.7.2019 máme i Discord – Vzhledem k tomu, že tato možnost komunikace nám zde chyběla, rozhodli jsme se založit i vlastní Discord server. Je zde vítán každý slušný hráč. Navíc je nyní Discord propojen jak s webem, tak i s fórem, díky čemuž můžete být neustále informováni o tom, co se právě děje, aniž byste museli spouštět prohlížeč.

Tak na co ještě čekáte? Stáhněte si klienta, zaregistrujte se a hurá do akce!

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube