Na den 13.9.2019 je naplánována odstávka serveru kvůli údržbě. Údržba bude probíhat v odpoledních hodinách mezi 14:00 a 20:00. V tuto dobu nebude dostupná žádná ze zde provozovaných her či služeb. Protože na to tentokrát budu mít klid, naplánoval jsem si toho více a doufám, že to v daném termínu stihnu všechno provést. Sice se jedná jen o pár úkonů, které by bylo možné provádět s jednou rukou za zády a druhou v nose, ale je potřeba to někdy udělat, tak proč ne v pátek třináctého, že?

Co je potřeba udělat:

  • Vyměnit opět hlavní ventilátor za tišší kousek a přidat další na přímé chlazení CPU.
  • Vyměnit disky v RAID poli za kousky s vyšší kapacitou.
  • Obnovit data ze starého pole na nové.

Nejdůležitější je znovu upravit chlazení podle nového schématu, tedy výměna jednoho stávajícího ventilátoru za dva tišší kusy. Procesor je totiž v zátěži stále na hodnotě nějakých 60° ceslia plus minus, což není hodnota, kterou bych si přál. Optimální je někde na 40° – 50° a to se stávajícím chlazením není možné dosáhnout. Jakmile s tím budu hotový, vrhnu se na výměnu disků v RAIDu za nové. To je práce přibližně na 10 minut, protože stačí jen vyměnit disky v rámečcích. Poslední položka je jasná, obnovit data ze starého pole na nové. Tato akce si může vyžádat i dvě hodiny, podle počtu a velikosti souborů, se kterými je nutné pracovat. Mnoho malých souborů se kopíruje déle, než jeden velký o stejné velikosti. Když si vezmete, kolik záloh dělá jen FOnline. Nechtěl jsem vás zahrnout technickými informacemi, ale pro těch pár zvědavců: Je to průměrně 50 MB / 10 minut. To vynásobte šesti = 300 MB / hodina a pak čtyřiadvaceti = 7,2 GB / den. Není to až tak zanedbatelné. Ono těch dat k obnově nebude zase tolik, jelikož většinu záloh, až na tři nejnovější, zase smažu, ale i tak je to docela síla. Změnou zálohování na delší interval sice ušetřím místo, ale jsem už zvyklý promazávat více záloh. Navíc veškeré zálohy se synchronizují na RAID poli a odtud ještě jednou přes síť na externí disk.

Každopádně byli jste informováni, na páteční odpoledne si raději najděte jinou zábavu 😉

Upraveno 13.9.2019 23:50: SERVER BUDE AŽ DO ODVOLÁNÍ VYPNUT! Sice je možné, že bude dostupný, ale jde jen o testování nově přidávaných funkcí / překladů atd. Oficiálně nechci spouštět cokoliv, jako je whitelist. Nedoporučuji se ale v době od 14.9.2019 do 1.12.2019 na server připojovat.

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube