Tento článek není určen ani tak pro hráče, jako spíš pro ostatní „provozovatele“. Je zde několik podnětů k zamyšlení se nad tím, zda někde nedělají chybu, zda je vedení projektu ještě stále baví a proč by s tím měli seknout 😉

Podíváme se, jak jsme na tom ve srovnání s konkurencí. Pravděpodobně si řeknete, že zkoumat ostatní projekty, byla ztráta času. Máte pochopitelně pravdu, byla. Ani na jednom z oněch serverů bych opravdu nechtěl hrát. Důvodů pro to mám pochopitelně hned několik.

  • Nekvalitní nebo vůbec žádná propagace. – Lidi si myslí, že když vloží stránku na Facebook a mají pár desítek sledujících, okamžitě získají hráče. Chyba lávky, takto to nefunguje. Pokud je to jejich jediná propagace, předem říkám, že je to ztráta času.
  • Nekvalitní prezentace projektu. – Můžete mít server jakkoliv dobrý, ale pokud máte mizernou prezentaci, nikde neprorazíte. Každý projekt by měl mít kvalitní webové stránky a též nějaké místo, například fórum, kde lze o projektu diskutovat. Mimochodem pro projekty, jako je tento, je komunikace klíčová.
  • Nedomyšlené nápady. – Pokud implementujete nějaký nápad, který není úplně domyšlený, obvykle přijdou na váš server hlavně ti, kteří vaše chyby využijí ve svůj prospěch. Pokud se pak dotyčný o vaší chybě, či nedomyšleném nápadu někde zmíní, budete akorát za blbce.
  • Ignorování dobrých nápadů hráčů. – Jestliže má nějaký hráč dobrý nápad a je ve vašich silách jej do svého projektu implementovat, je dobré to udělat co nejdříve. Ignorování takových nápadů opět sráží hodnotu vašeho projektu a hráči se přestanou na váš server vracet.
  • Nezúčastněné sledování projektu. – Hráči občas vyžadují, aby se jim někdo z vedení věnoval a aby jim případně zodpověděl jejich otázky. Tím, že budete sedět, sledovat hráče a ignorovat dotazy či žádosti o pomoc docílíte pouze rychlého úbytku hráčů a též si uděláte reklamu. Pochopitelně negativní.

Abych to tak nějak shrnul: Vytváření vlastních projektů má smysl v případě, že máte kvalitně zpracovanou propagaci a prezentaci, nasloucháte komunitě a přijímáte dobré nápady od jejích členů, ale zároveň jen apaticky nesledujete klesající počet jejích členů. Uvědomte si, že jeden špatný nápad může srazit k zemi i ten nejvznešenější a nejpromyšlenější projekt.

Ačkoliv jsem neměl v plánu nikoho urazit, nepovedlo se. Ukázalo se, že jsem stále naštvaný na jedno namyšlené děcko. 😀 Bývalý rádoby admin ShOwCZ jeden server, který splňuje veškeré výše vypsané důvody provozuje a dělá tak špatnou reklamu jak sobě, tak tomuto projektu, se kterým ale již nemá nic společného. Dokonce i jeho trapné úpravy ze hry pomalu ale jistě mizí a jsou nahrazovány ne tak drastickými, ale hlavně smysluplnými úpravami.

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube