Dnes je ten slavný den, kdy k nám zavítal na návštěvu pan WIPE a trošku se nám pošťoural v datech. Spoustu si jich vzal s sebou neznámo kam (asi je po cestě pryč zahodil do koše) a tak máme možnost si, jako před přibližně půl rokem, znovu zahrát FOnline: Reloaded CZ od začátku.

Jak jsem již psal před týdnem, server potřeboval vyčistit od nepoužívaných frakcí, lokací a hráčů, kteří se nepřihlásili přibližně 5 měsíců. Při počítání, kolik dat nám ušetřil na diskovém poli, se mi zatočila hlava (pro upřesnění je to za rok téměř 5 TB). Poslední výmaz savů proběhl před měsícem a znovu se zde nashromáždilo kolem 400 GB dat, která obvykle nejsou vůbec potřeba. Stalo se jen 2x, že bylo potřeba obnovit ze zálohy nějaké město, takže se sáhlo po savu a udělal se rollback maximálně o 30 minut. Nic drastického. Nové nastavení záloh bude tedy každých 30 minut namísto momentálních deseti. Jednak se tím sníží množství „lagů“ (cca 10 – 15 milisekund na save) ze šesti na dva za hodinu a druhak ušetříme dvě třetiny kapacity disku pro „co kdyby“ situace.

Technická data stranou, vrhněme se na to, co vás čeká:

  • Původní čistý design všech měst bez otravných sudů, oranžových světel atd.30
  • Klasický Vault 15 – Už žádní trapní bandité na povrchu, žádné zbytečnosti.
  • Ostatní lokace zamořené virem ShOw.CZ byly očištěny od trapných změn.
  • V přípravě jsou další dvě lokace, do kterých se bude dát teleportovat z Hubu a možná i z jiných měst.
  • Ve všech stanech konečně najdete svůj Advanced Workbench (donedávna v několika chyběl).
  • Několik málo nových překladů je též na cestě, něco málo bylo upraveno, něco jen pozměněno. Jsem momentálně jediný aktivní překladatel, takže je toho minimum, ale snažím se podávat co nejlepší výsledky.

Na lokace je potřeba si počkat, jsou ve stádiu, kdy bych se neodvážil něco takového předvést ani užší veřejnosti. Jsou ale v přípravě a tak po odladění a řádném otestování přibudou na mapu světa. Zbytek je ale s největší pravděpodobností již ve hře a jakmile bude server znovu spuštěn, můžete se těšit na víceméně klasický reloaded S2.

Powerack
Jsem amatérský překladatel, mapper a skripter tohoto serveru. Sem tam i šroťák. Baví mne jak hru hrát, tak pro ni vytvářet nový obsah a občas i překládat texty.
Powerack on EmailPowerack on FacebookPowerack on TwitterPowerack on Youtube