GDPR

ABYCH SE VYHNUL ZBYTEČNÝM PROBLÉMŮM, MUSÍM MÍT NA WEBU I TOTO.

GDPR je podle mého zbytečný dokument, který má opodstatnění hlavně na velkých webech velkých společností a podobně. Nicméně když už jsem toto téma nakousnul, musím se jím zabývat.

Podle tohoto dokumentu musím informovat návštěvníky svých stránek, jak je nakládáno s jejich údaji, tedy IP adresou, typem prohlížeče, rozlišením displeje a dalšími identifikátory. Takže než se z tohoto dokumentu totálně poděláme, pojďme se společně podívat na to, co po mně vlastně chtějí, abych vám sdělil…

Kdo jsem:
A proč se ptáte? Nevidíte snad Admina? Vážně? A nechcete mi třeba vlézt na hrb? No dobrá, tak jo, překecali jste mne… Provozovatelem webu www.fonline.cz a přidružených projektů (fórum a server) je fyzická osoba:

Josef Turek
Krymská 4
101 00 Praha

Stačí? No dobrá, to jsem rád, protože nemám rád formality. Pokračujme dále.

Jaké informace shromažďuji:
Shromažďuji o každém příchozím či registrovaném uživateli pouze jeho IP a uživatelské jméno, v případě použití kontaktního formuláře i mailovou adresu. Odkud přicházíte, jaký máte OS, nebo prohlížeč, či rozlišení displeje mne vůbec nezajímá. Je to pro mne absolutně nepodstatná informace. Naopak IP a uživatelské jméno mi pomáhají identifikovat hráče a jsou zaznamenávány do logů jak na serveru, tak lokálně na pracovním PC. Další drobnost, kterou od registrovaných (na fóru) získám, je jejich mailová adresa, což v praxi znamená, že o té mailové adrese vím a mohu dotyčného v případě potřeby kontaktovat. Takže není určena k přidání do nějakého mailing listu kvůli rozesílání spamu, ale pouze a jen jako kontakt.

Jak s těmito informacemi nakládám:
Hrozně rád bych napsal, že je využívám k výdělku, různým bankovním podvodům a jiné nekalé činnosti, ale nebyla by to pravda. Pravda je totiž ještě mnohem děsivější. Ukládám je, abych si mohl pro dotyčné přijet a vzít je do pekla 😀 . No a když máme bžundu za sebou, pravý důvod je, že mi pomáhají identifikovat, zda se jedná o naše hráče, nebo o „cizáky z ciziny“, případně mi pomáhají určit, jestli někdo v nechráněných městech nedělá neplechu a nezabírá si je pro sebe pomocí multilogu. Nic víc v tom není, jen bezpečnost a dohled nad dodržováním pravidel.

Jak dlouho budu uchovávat vaše osobní údaje:
Osobní údaje jsou shromažďovány a uchovávány po celou dobu funkčnosti tohoto webu a lze je na vyžádání vymazat. Pokud máte na tomto webu účet, je možné jej též vymazat, pokud o to písemně elektronickou formou zažádáte. Export údajů není možný. Pokud jde o účet na fóru, každý uživatel má možnost si jej zrušit sám, případně mne může kontaktovat a v nejbližším termínu mu po potvrzení identity účet vymažu osobně.

Jen taková drobnost: „Ujistěte se, že jste nešlápli do hovna...“ Spousta webů shromažďuje osobní údaje a nedá o tom žádným způsobem vědět. Zde jste se dozvěděli, co shromažďuji já a proč. Pobytem na webu, hraním na serveru, či přispíváním na fóru mi k této činnosti dáváte souhlas. Pokud je potřeba tuto stránku nějak poupravit, nebo doplnit, kontaktujte mne.